18 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ.

Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни. Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій.

☑️Вшанування на загальнодержавному рівні пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та демонстрація солідарності в боротьбі за відновлення їхніх прав набуває важливого українського та міжнародного значення. Верховна Рада України Постановою від 12 листопада 2015 року № 792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» визнала депортацію кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

👉14 травня 2024 року в Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського відбувся захід, приурочений до Дня пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу. На захід завітали студенти Комунального закладу Сумської обласної ради «Конотопський фаховий медичний коледж». Науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею

ім.О.М.Лазаревського Шаміль Акічев провів слухачам лекцію «Депортація кримських татар у травні 1944». Молодь вшанувала пам’ять загиблих хвилиною мовчання та переглянула відеролик «День памяті депортації кримських татар» та оглянули книжкову виставку «80 років Депортації». Студенти ознайомилися з експозицією залів природи й оборони Конотопа та зробили фото на згадку.

❗️Депортація кримських татар це болюча і трагічна сторінка історії України, яку ми повинні пам’ятати, щоб вона ніколи не повторилася.