4 січня 2021 року Конотопський міський краєзнавчий музей ім.О.М.Лазаревського отримав від Українського інституту національної пам’яті інформаційні матеріали (книги, брошури, буклети), які висвітлюють історичні події ХХ століття на Україні.Серед матеріалів: збірник «Чорнобильське досьє КГБ: від будівництва до аварії» (у книзі опубліковано документи з «архівів КДБ», які охоплюють період від початку будівництва ЧАЕС до введення в експлуатацію обєкту «Укриття» – тобто з 1970-х до листопада 1986 року); збірник «Чорнобильське досьє КГБ: суспільні настрої. ЧАЕС у поставарійний період» (у виданні зібрано та оприлюднено документи 1986-1991 років, що висвітлюють суспільні настрої, повсякдення, заходи з ліквідації наслідків аварії; окрему увагу зосереджено на відтворенні моделі ситуативної поведінки різних груп населення України після оприлюднення інформації про «ядерне лихо» та реакцію світової спільноти на Чорнобильську трагедію); арт-плакати «Визначні діячі Української революції 1917-1921 років», комплекти паперових моделей військової техніки періоду Української революції 1917-1921 років; брошура «Пам’ять роду» (видання автори присвятили усім українським родинам, яких не оминув голодомор; світлини, історії людей які пережили голодомор 1932-33 років є свідками страшних подій, які залишаться назавжди чорною сторінкою в історії України); книга-каталог «Спротив геноциду» (фотодокументальна виставка, метою якої є продемонструвати масштаби і форми опору, який чинило українське суспільство сталінському тоталітарному режиму у 1920- на початку1930 років); брошура «Україна у Другій світовій війні»; брошура «УПА- відповідь нескореного народу»; брошура «Досвід куплений дорогою ціною… Українська дипломатія 1917-1926»; брошура «1920: на захисті Європи від більшовизму».Ці інформаційні матеріали поповнять бібліотечні фонди і стануть в нагоді всім, хто цікавиться минулим України.