ХХХ Міжнародна науково-практична конференція «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні»

15 вересня 2021року в м.Ніжин відбулося відкриття ХХХ Міжнародної науково-практичної конференції  «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні», присвячена 30-річчю незалежності України,  підсумкам досліджень пам’яток козацької доби в Україні за останні роки, плануванню робіт на 2021–2022 роки і вже вдруге відбувається  у Ніжині.  В роботі конференції брали  участь історики, лінгвісти, краєзнавці з різних міст України: Київ, Черкаси, Чернігів, Полтава, Ніжин та науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського  Шаміль Акічев  з доповіддю «Напрестольне Євангеліє – Апракос 1707 року з фондової колекції Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського»

16 вересня 2021року  конференція продовжилася секційними засіданнями та підведенням підсумків в Конотопському міському краєзнавчому музеї ім. О.М.Лазаревського.

Роботу конференції відкрив Сергій Зозуля – завідувач відділу історії міста Ніжина Ніжинського краєзнавчого музею ім. І.Спаського.

З вітальним словом до учасників та гостей конференції звернулася начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко та директор Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського Наталя Верба. Вони подякували науковцям за їх постійні наукові пошуки, кропітку працю та побажали всім учасникам та організаторам конференції міцного здоров’я та нових наукових звершень.

В роботі конференції взяли участь і виступили з доповідями: Морозов Олександр (м.Ніжин) «Козацько-старшинська родина Лисянських в історії Гетьманщини» (м.Ніжин), Куштан Дмитро (м.Черкаси) «Кахлі ХVІ століття з Черкас», Ігнатенко Ігор (м.Чернігів) «До проблеми датування деяких типів рельєфних коробчастих кахлів з Лівобережжя», Чекановський Андрій (м.Київ) «Про деякі фасони українських керамічних люльок для куріння тютюну за знахідками в Народичах (Житомирська область), Коваленко Михайло «Втрачений гаманець ХVІІ століття з околиць міста Хорол на Полтавщині», Клапчук Валерія (м.Ніжин) «Роль і значення бандури в житті козацької еліти», Походяща Олена (м.Київ) «Портрети Романа Сангушка в українському та польському живописі», »Чи справді був «кругом паскуда» Петро Петрович Скоропадський?» Петро Моціяка (м.Ніжин), «Черепиця ханського часу з південно-західного Криму за матеріалами фортеці Чембало (м.Балаклава) і заміського ханського палацу в Толє (с.Дачне, Бахчисарайський район)» Алядінова Діляра (м.Київ) та ін.

Цього ж дня гості міста відвідали музей авіації, де на них, крім екскурсії, чекав справжній козацький куліш по-конотопськи.

17 вересня 2021 року учасники конференції мали змогу здійснити оглядову екскурсія Конотопським міським краєзнавчим музеєм ім.О.М.Лазаревського та поїздку до місця Конотопської битви 1659 року.

За матеріалами  ХХХ конференції була видана збірка наукових статей і публікацій. Матеріали вміщені в ній, будуть цікавими для дослідників різних аспектів історії, матеріальної та духовної культури, культурної спадщини козацької доби, всім хто любить , цінує і вивчає історію України.

ХХХ  Міжнародна конференція стала платформою для обміну науковими ідеями та результатами досліджень пам’яток археології, історії, архітектури, писемності українського козацтва, колекцій у музейних збірках.

class=”wow animate__animated animate__fadeIn”