Художня виставка творів Олександра Гофмана та його учнів з фондової колекції музею

У Конотопському міському краєзнавчому музеї ім. О.М.Лазаревського, до Дня художника України, який щорічно відзначається в Україні у другу неділю жовтня у великій та малій виставкових залах, експонується художня виставка творів талановитого педагога Олександра Гофмана та його учнів.

Ім’я видатного художника й педагога Олександра Емілійовича Гофмана (1881 – 1939) тісно пов’язане з історією Конотопа. Він у 1905 році переїжджає на постійне місце проживання до Конотопа й оселяється у своїх родичів у залізничному селищі. Окрім занять з малювання, Гофман відкриває художню студію й працює з талановитою молоддю міста. Олександр Гофман у місті Конотопі виховав велику плеяду талановитих художників, яку можна сміливо назвати «школою Гофмана». Вихованці студії чудового педагога і талановитого художника зробили важливий внесок в історію українського образотворчого мистецтва.

У силу життєвих подій, твори його учнів, можна знайти не тільки у межах України, а й куди доля закинула художників: подружжя Надію Сомко та Сергія Макаренка – до США, Андрія Сологуба – до Франції, до Грузії – Василя Литвинова, багатьох – до столиці Києва, небагато залишилося у Конотопі. Академічний почерк письма Гофмана, можна помітити у багатьох творах його учнів.

До рідкісних творів колекції нашого музею можна віднести «Портрет гетьмана Хмельницького» художника Сергія Макаренка, де зображений молодий вродливий Богдан Хмельницький.

На виставці можна помилуватися багатьма вартісними творами Олександра Гофмана та його учнів.

Запрошуємо Конотопців та гостей міста відвідати художню виставку!