Мелодії весни

Відбулося відкриття міжнародної виставки сучасних словацьких художників.

10 вересня 2020 року у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського відбулося відкриття міжнародної виставки сучасних словацьких художників.
В експозиції виставки «Мелодії весни» представлені 69 творів, серед яких олійні полотна, акварелі, акрилові роботи сучасних словацьких художників Мистецького об’єднання АRTEM (місто Братислава).
Окрім модерного, подекуди містичного й романтичного живопису, представлені скульптури з каменю, деревини, кераміки та вироби гутного скла ручної роботи. Художнім творам характерні свобода думки, оригінальність творчого мислення, розмаїття фарб, технічних прийомів і багатство тем.
Це надзвичайно високий рівень задуму та втілення.

Виставку відвідали почесні гості: Надзвичайний і Повноважний посол Словацької Республіки в Україні пан Марек Шафін, міський голова Артем Семеніхін, заступник керівника дипломатичної місії Словацької республіки в Україні – пан Матуш Корба, заступник директора інституту розвитку Кременчука Кременчуцької міської ради Андрій Мельник.

З привітальним словом до присутніх звернувся міський голова Артем Семеніхін, який оголосив подяку за сприяння ознайомлення жителів Конотопської громади з сучасним мистецтвом Словаччини, проведену роботу з організації виставки сучасних словацьких художників «Мелодії весни»: пану Мареку Шафіну, пану Любомиру Мозі та Андрію Мельнику.

Надзвичайний і Повноважний посол Словацької Республіки в Україні пан Марек Шафін подякував за запрошення і висловив надію на подальшу співпрацю між Конотопом і однією з областей Словаччини, а також вручив почесні дипломи та сертифікати учасникам Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків «Словаччина – чарівна Країна» – ученицям Конотопської загальноосвітньої школи №10 Олександрі Оселедець та Іванні Винник.

Начальник відділу культури і туризму міської ради Олена Шинкаренко подякувала пану послу за його візит до Конотопа та підтримку культурних зв’язків між країнами.

Родзинкою заходу стали музичні композиції «Careless Whisper» у виконанні Ксенії Шинкаренко та «Kanzonetta» у виконанні Наталії Карпенко-Вергуляс (концертмейстер Вікторія Іманова).