Науково-практична конференція «Конотопські читання-ХІІ»

11 листопада 2021 року на базі Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського у форматі онлайн відбулася чергова щорічна науково-практична конференція «Конотопські читання-ХІІ», що була започаткована у 2010 році та яка об’єднала науковців з різних регіонів нашої країни. У її роботі взяли участь: В’ячеслав Артюх (м. Суми) з доповіддю «До питання про функціонування «Просвіт» на Конотопщині в 1917-1923 роках», Надія Подоляка (м. Київ) з доповіддю «Фоліант з особистої бібліотеки Івана Спиридоновича Абрамова», Віталій Хоменко (м. Конотоп) з доповіддю «Питання організації влади в Конотопі у листопаді 1917 року», Світлана Тетеря (м. Переяслав) з доповіддю «Діяльність науково-дослідного сектору «Музею кобзарства» НІКЗ «Переяслав» в умовах карантинних обмежень», Михайло Часницький (м. Глухів) з доповіддю «Внесок євреїв Сумщини у створення держави Ізраїль», Юлія Соколюк (м.Київ) з доповіддю «Афанасія Лазаревська», Галина Ареф’єва (м. Суми) з доповіддю «Витоки і мотивації репресії Н.Х.Онацького (1875-1937)», Дмитро Кудінов (м. Суми) з доповіддю «Спалах епідемії «іспанського грипу» в Сумському повіті у 1918 році: причини поширення та спроби боротьби з інфекцією», Олег Пластун (м. Кролевець) з доповіддю «Репресії «червоного терору» на прикладі Кролевеччини», Олександр Мірошниченко (м. Глухів) з доповіддю «Сімейні таємниці дворян Аммосових», Шаміль Акічев (м. Конотоп) з доповіддю «Славетна Конотопська битва 1659 року в памятках, книгах, віршах та металі», Ірина Капустіна (м.Конотоп)  з доповіддю «Забуттю не підлягає» (про Григорія Скибу – провідника ОУН(б) на Конотопщині), Ніна Несвідоміна (м. Конотоп) з доповіддю «Свята Плащаниця із фондів Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського».

Всього в науковому збірнику представлено 46 робіт, написаних 52 авторами. Значне місце у виданні займають доповіді, присвячені видатним особистостям нашого міста: історику Олександру Матвійовичу Лазаревському та його родині, художнику Михайлу Мамонтову, засновниці місцевої школи мистецтв Любові Данилецькій, відміннику народної освіти Володимиру Крамару. Частина доповідей присвячена історії Першої української революції, історії залізничної лікарні, метеорології, музеєзнавству, дослідженню природоохоронної справи, народознавству, сакральному мистецтву та ін.

Пропоновані статті відображають результати дослідницької роботи науковців з різних музеїв та заповідників України, докторів наук, кандидатів наук, викладачів, аспірантів, краєзнавців. Щороку зростає кількість авторів, що представляють свої напрацювання під час даної конференції. З часу започаткування конференції у ній вже взяло участь понад чотириста науковців, що свідчить про зростання уваги до історії міста Конотоп та його видатних діячів. Кожен з учасників конференції отримав примірник наукової збірки «Конотопські читання – ХII».