Олександр Лазаревський – невтомний дослідник української старовини

20 червня 2024 року у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревсько відбувся круглий стіл «Олександр Лазаревський – невтомний дослідник української старовини», приурочений до 190-річчя від дня народження видатного історика.

До учасників та гостей заходу з вітальним словом звернувся  заступник міського голови Юрій Павлов, зазначив, що Олександр Лазаревський до сьогодні, без сумніву він залишається знаковою постаттю українського історіографічного процесу другої половини ХІХ – початку ХХ століття.

У круглому столі взяли участь в режимі онлайн: Тетяна Якубова – кандидат історичних наук, науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського. (м. Стрий); Лариса Рева – член-кореспондент Академії Вищої Освіти України, кандидат філологічних наук, член Національної спілки  краєзнавців України, (м. Київ); Юрій Пятаченко – старший викладач кафедри соціално-гуманітарної  освіти Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  (м. Суми) та працівники музею; викладачі; місцеві журналісти; краєзнавці; працівники бібліотек, ентузіасти та інші небайдужі жителі міста, яким цікава історія рідного краю.

До заходу також долучилися майстриня художнього слова, лауреатка Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів читців – Ольга Банитюк та місцевий поет, член Конотопської літературної студії «Джерела» Федір Рижий.

Тематичне розмаїття доповідей, глибокі фахові знання, широка ерудиція та професійна подача матеріалу забезпечили успіх проведення круглого столу. Кожна доповідь викликала жвавий інтерес, а процес обговорення постійно переростав у цікаву дискусію.

По завершенні роботи круглого столу, учасники відвідали могилу Олександра Лазаревського у селі Шевченкове (Гирявка) Конотопського району, поклали квіти  та прослухали вірші у виконанні Ольги Банитюк.

Ми самі формуємо свою історичну пам’ять. Якщо ми не зберігатимемо, то вона буде втрачена. Елементом історичної пам’яті є вшанування людей, які формували наш світ. Без такої постатті, як Олександр Лазаревський, неможливо уявити історію Лівобережної України XVII-XVIII століть.