«Перевтілення: портрети, що оживають»

24 травня 2023 року у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею  ім. О.М.Лазаревського  відбулася презентація  творчого проєкту Анни Гавриленко та Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв «Перевтілення: портрети, що оживають», реалізованого за Грантом Президента України молодим діячам у галузі образотворчого мистецтва.

З вітальним словом до присутніх звернулися заступник міського голови Олена Король; керівник проекту, заступниця директора Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Людмила Гураль та викладач Конотопської дитячої школи мистецтв живопису, недноразовий учасник Конотопського художнього пленеру »Барви Малевича» Євгеній Мех. Справжнім подарунком для присутніх стали музичні виступи солістки Сумської обласної філармонії Вікторії Чиж.

 Виставка складається з 24-х фотокартин, 12 з яких – репродукції живописних полотен, а інші 12 – фотознімки наших сучасників, що «приміряли на себе» образи персонажів картин. Особливістю проєкту є те, що на світлинах мешканці міста Суми та Сумської області зможуть побачити своїх подруг, рідних, колег, знайомих у відтворених старовинних строях, які нібито перенеслися у просторі й часі. Вагому роль у реалізації проєкту відіграла тісна співпраця із Сумським обласним художнім музеєм ім. Никанора Онацького, Роменським краєзнавчим музеєм Державного історико-культурного заповідника «Посулля» та нашим Конотопським краєзнавчим музеєм ім. О.М. Лазаревського, з колекції якого представлено 2 роботи: «Портрет матері» Гната Яременка та «Дівчина в хустині» Олександра Гофмана.

Виставка буде експонуватися з 24 травня по 24 червня 2023 року у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею   ім. О.М.Лазаревського  за адресою: вул. Садова, 2.

Запрошуємо жителів та гостей міста ознайомитися з виставкою, осягнути красу й багатство культурної спадщини Сумщини, переконатися, що мистецтво може бути живим та близьким.