Шевченківські дні в краєзнавчому музеї

У Конотопському міському краєзнавчому музеї ім. О.М.Лазаревського продовжується цикл лекцій приурочених до 209-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка.

16 березня 2023 року відбулася лекція «Тарас Шевченко і наш край» для учнів Конотопського ліцею №12 Конотопської міської ради.

Творчість великого Кобзаря неосяжна та різноманітна. Слово його було ознакою національного відродження, утвердження української нації, її надією на кращі часи. Служінню рідній Україні Шевченко присвятив своє палке слово, щире серце, навіть своє життя. Вся його творчість пройнята палкою любов’ю до Батьківщини, до рідного народу. Не одне покоління вчилося у Тараса любити рідний край, служити йому, боротися за свою свободу. Для поета власна доля, особисте щастя було у долі і щасті рідного краю.

Учні прослухали інформацію про зв’язки Тараса Шевченка з нашими земляками – братами Лазаревськими, уродженцями села Гирівка Конотопського повіту (нині  село Шевченкове, Конотопського району), їх братську підтримку Кобзаря та переглянули презентацію «Пам’ятники  Тарасу Шевченку у світі».