Шевченківські дні в краєзнавчому музеї

У Конотопському міському краєзнавчому музеї ім. О.М.Лазаревського продовжується цикл лекцій приурочених до 209-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка.

17 березня 2023 року відбулася онлайн-лекція «Тарас Шевченко і наш край» для учнів 10 класу КЗСОР «Конотопська спеціальна школа».

В історії кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Григорович Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія. Шевченко – велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець за справедливість, за національне і духовне відродження України. У 1859 році великий Кобзар відвідав Конотопщину, де його радо зустріла родина Лазаревських.

Учні прослухали інформацію про зв’язки Тараса Шевченка з нашими земляками – братами Лазаревськими, уродженцями села Гирівка Конотопського повіту (нині  село Шевченкове, Конотопського району), їх братську підтримку  та переглянули презентацію «Пам’ятники  Тарасу Шевченку у світі».