У Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського розпочався цикл лекцій «Різдвяно-новорічні свята українського народу»

Коли приходить зима, випадає перший сніг та наступають морози, ми неодмінно починаємо чекати  та готуватися до Новорічних та Різдвяних свят. А свят зимою і справді чимало. І кожне має свої звичаї та обряди. Деякі з’явилися ще в прадавні часи, інші – трохи пізніше, під впливом християнства.

21 грудня 2021 року до краєзнавчого музею завітали вчителі та учні 9 класу КЗСОР «Конотопська спеціальна школа». Діти прослухали пізнавальну лекцію «Різдвяно-новорічні свята українського народу» та дізналися багато цікавих фактів про обряди та звичаї, що дійшли до наших часів. Переглянули фільми про святковий символ Нового року – «дідух», який символізував родовід, душі предків і був оберегом на всі зимові свята. Прослухали колядки та щедрівки, які були і залишаються частиною самобутньої культури нашого народу.

Вітаємо з Різдвяно-новорічними святами та запрошуємо на святкові зустрічі до краєзнавчого музею!