Відкриття виставки фоторобіт членів фототовариства «Друзі Дагера» (м. Суми) – «Код нації»

3 липня 2024 року у малій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського відбулося відкриття виставки фоторобіт членів фототовариства «Друзі Дагера» (м. Суми) – «Код нації». Раніше фотовиставка експонувалася у містах Суми, Лебедин, Львів, Городенка (Івано-Франківська область).

До учасників та гостей заходу з вітальним словом звернувся заступник міського голови Юрій Павлов, який акцентував увагу на актуальності представлених загалу фоторобіт.

Начальник відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олена Шинкаренко звернулася до засновника фототовариства Сергія Гуцана зі словами вдячності за популяризацію та збереження культурної спадщини.

Членкиня фототовариства «Друзі Дагера», викладачка фотографії Сумського коледжу Олена Байстрюченко познайомила гостей з фотороботами даної виставки.

Громадський діяч, фотохудожник, краєзнавець, колекціонер, член Національної спілки фотохудожників України, член спілки краєзнавців України, засновник приватного музею «Причал Одіссея» та засновник фототовариства «Друзі Дагера» Сергій Гуцан зазначив, що код нації – це історія нашого народу, його світогляд, його інтелектуальний, культурний та духовний розвиток. Без своєї мови, історії та самобутньої культури немає нації. «Що сховав – те, пропало, що віддав – твоє навіки» (Шота Руставелі) – життєве кредо фотохудожника.

На виставці представлені 24 фотороботи, серед яких портрети наших сучасниць, світлини із зображенням вишивки, реконструкції історичних прикрас та костюмів, відомих пам’яток архітектури, в яких закодовані символи нашої нації.

Сергій Гуцан подарував Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського чашку з логотипом їхнього товариства та стремена і вудила (VII-XIX ст.), які були знайдені в Конотопському районі у 2012 році й придбані фотохудожником у 2013 році на атракціоні. Щиро вдячні за подарунки.

Запрошуємо жителів та гостей міста відвідати фотовиставку фототовариства «Друзі Дагера» (м. Суми) – «Код нації», яка буде діяти до 30 серпня 2024 року у Конотопському міському краєзнавчому музеї ім. О.М.Лазаревського.

Чекаємо на Вас за адресою вул. Садова, 2!