Ювілейний вечір Шаміля Акічева

28 вересня 2021 року у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського відбувся ювілейний вечір до 70-річчя наукового співробітника Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського, краєзнавця, дослідника, публіциста, члена Національної спілки краєзнавців України та Національної спілки журналістів України Шаміля Акічева.

З привітальними словами до ювіляра звернулись представники органів влади: перший заступник міського голови Людмила Ігнатенко, голова Конотопської районної ради Віктор Бик та його заступник Олексій Бойченко, заступник голови Попівської територіальної громади Тетяна Шерудило. Слова подяки лунали від начальника відділу культури і туризму Конотопської міської ради Олени Шинкаренко та директора краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Наталії Верби.

Перший заступник міського голови Людмила Ігнатенко відзначила ювіляра Пам’ятною адресою від міського голови Артема Семеніхіна, а заступник голови Попівської територіальної громади Тетяна Шерудило вручила Шамілю Мулламовичу медаль Академії педагогічних наук України «Ушинський К.Д.».

Ювіляра також вітали: місцеві поети Валерій Сутулін та Федір Рижий, волонтерка, громадська діячка, викладач Політехнічного технікуму Конотопського інституту Сумського державного університету Тетяна Радько, голова літературної студії «Джерела» Ірина Козлова та ін.

Коло історичних досліджень Шаміля Акічева різнопланове: історія краєзнавства Конотопщини та Лівобережної України, історії Конотопської битви 1659 року, хронології історії Конотопщини від давнини до ХХІ століття, бібліографія нових видань з історії України, історія архівної справи рідного краю. Про науковця було знято фільм «Татарський син українського народу», який зайняв ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі телевізійних фільмів. Безпосередньо брав участь у зйомках документального фільму «Конотопська битва» («Імені Виговського»). На даний час працює над створенням нової краєзнавчої книги – «Річка Хронос. Конотоп» до якої мають увійти нові, маловідомі факти з історії краю. На даний час займається складанням картотеки про видатних людей Конотопа та Конотопського району. Шаміль Акічев є одним із авторів науково-популярних видань з історії краю: «Конотопщина: час, події, долі» (2005), «Конотоп на перехресті шляхів» (2010), та збірки краєзнавчо-публіцистичних матеріалів «Конотопщина – рідний край» (2016), автором історико-популярного видання видання «Пам’ятні дати з історії Конотопщини» (2019) та ін.

Музичним подарунком для ювіляра стали пісні у виконанні Миколи Таскаєва, Андрія Акічева, Миколи Супруна та Андрія Лупаєва.

Краєзнавство – як історична наука, було і до сьогодні залишається для Шаміля Мулламовича Акічева яскравою сторінкою його життя, його натхненням та постійним рухом вперед до нових відкриттів та наукових звершень.