З нагоди Дня пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу

В Україні щорічно 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня ми згадуємо понад 200 000 кримських татар, яких примусово вивезли з Криму в 1944 році. Для багатьох із них заслання обернулося поневірянням, голодом і врешті-решт смертю.

18 травня 2023 року в Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського відбувся захід, приурочений до Дня пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу. На захід завітала заступник міського голови Олена Король та студенти 1  групи Класичного фахового коледжу Сумського державного університету.

Науковий співробітник Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського Шаміль Акічев розповів слухачам лекцію «Депортація кримських татар у травні 1944». Слухачі вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та переглянули історико-драматичний фільм «Чужа молитва», режисера Ахтема Сеітаблаєва. Студенти подивилися відеокліп «1944» української співачки Джамали на «Євробаченні – 2016».

Депортація кримських татар це болюча і трагічна сторінка історії України, яку ми повинні пам’ятати, щоб вона ніколи не повторилася.