За покликом серця (до Дня захисника України)

12 жовтня 2020 року у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського відкрилася виставка всесвітньовідомого київського скульптора Олексія Леонова «За покликом серця».

Виставка приурочена до 14 жовтня – Дня захисника України, Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці. Символічно, що однією із представлених на виставці скульптур є покровителька українського козацтва – Покрова Пресвятої Богородиці, яку вважають символом захисту, заступництва і втіхи, молитви про спасіння світу від бід і страждань.

За словами автора виставки Олексія Леонова концепція його творчості «… об’єднання людей на фундаменті вічних цінностей, вищих прагнень людського духу… Краса є нічим незнищенною основою життя в усіх світах. Моя творчість – це вираження прагнення до краси».

Художник віддає перевагу техніці шамоту, яка дозволяє зберегти всі особливості авторського ліплення та зближує її з технікою олійного живопису, при якому твір від задуму до завершення створюється самим автором. Стани осяяння, молитви, прагнення до духовного прозріння домінують у образах майстра.
Тож всі бажаючі мають чудову можливість познайомитися з роботами майстра, які увічнюють здобутки людства за тисячоліття його історії, а також побачити шлях вдосконалення і гармонії, яким йде людина і реальні результати цієї наполегливої праці в роботах скульптора

Всі найбільші творіння мистецтва містять у собі високий життєвий ідеал, вказують моральні орієнтири, надають життю сенс.

Саме таким є мистецтво київського скульптора Олексія Леонова. Воно стало проривом у художньому осмислені історії всього людства. Це зустріч з Вічним і Прекрасним, яке несе радість, лікує душу, дарує надію на краще майбутнє.

Понад 150 персональних виставок відомого автора відбулися упродовж 2005 – 2019 років. Географія його робіт вражає: Україна, Білорусія, Росія, майже всі країни Європи, США, Канада, Південна Америка, Киргизія, Узбекистан, Китай, Монголія, Японія.

Роботи Олексія Леонова знаходяться більш ніж у 55 містах світу, зокрема у: Чикаго, Нью-Йорку, Вашингтоні, Страсбурзі, Ле Бурже, Кельні, Берліні, Копенгагені, Іракліоні, Празі, Варні, Куала-Лумпурі, Монтевідео, Мумбаї, Калькутті, Пекіні, Астані, Улан-Баторі та ін. Всього на виставці «За покликом серця» до Вашої уваги представлені 40 скульптур, та 40 фоторобіт.

Запрошуємо мешканців та гостей міста відвідати виставку, що експонуватиметься в Конотопському міському краєзнавчому музеї ім.О.М.Лазаревського за адресою вул.Садова, 2
Чекаємо на Вас!